top of page

AKSV İktisadi İşletmesi

AKSV İktisadi İşletmesi AKSV'nin faaliyetlerine kaynak yaratmak amacı ile 2022 yılında kuruldu.  Konserler, seminerler, online ve offline kurslar, menajerlik hizmetleri, yayıncılık, merchandising ve diğer organizasyonlar konularında yapılacak ticari faaliyetler İktisadi İşletme tarafından yürütülecektir.

AKSV Enterprise has been established in 2022 to raise funds for AKSV activities. Its goals include organizing concerts, seminars, online and offline courses, menagerial services, publishing and other activities in line with AIMA's vision.

AIMA_CAFE_LOGO1.jpg

AIMA CAFE

yalı.JPG

AIMA Retreat

Piano Close-up

AIMA Müzik Dersleri / AIMA  Private Music Lessons

AIMA Haluk Bartuçuoğlu Binasının bahçesi ve rıhtımında faaliyet gösteren AIMA Cafe, nefis manzarası ve sükuneti  ile harika bir kaçış noktası.

Salı-Pazar 10:00-19:00

A small oasis in the middle of Ayvalik.  AIMA Cafe is located in the garden of AIMA Haluk Barutçuoğlu Yalısı, offering hot and cold beverages in a serene setting with one of the most beautiful views of Ayvalık bay and sunset.

Tuesday- Sunday 10:00-19:00

AIMA welcomes artists, muscians and writers from all over the world in its facilities with very competetive prices. Please contact AIMA for more information.

Eylül ayından başlayarak AIMA Haluk Barutçuoğlu binasında başlayacak olan keman, piyano, flüt ve solfej kursları ile bilgi için bizi buradan veya Instagram hesabımızdan takip edin. 

Please follow us here and on Instagram for more information about the private piano, flute and violin lessons that will start in September.

bottom of page